انیمیشن

دلایل برتری انیمشین در تبلیغات نسبت به روش تولید زنده چیست؟
صرف جویی در هزینه : برخلاف باور عامه مردم، ساخت کلیپ های تجاری به صورت انیمیشن از تولید زنده آن ارزان تر است. برای اینکه آگهی تان را به یاد ماندنی کنید دو راه دارید : اول اینکه بازیگر مشهور را استخدام کنید و هزینه هنگفتی را به وی بپردازید تا برای شما چند خطی صحبت کند یا خودی نشان بدهد (البته هزینه تیم اجرایی را در نظر نمیگیریم) و دوم اینکه با استفاده از انیمشن به خلق یک کاراکتر بپردازید که میتوانید با محصول خود روانه بازار کنید. در این صورت آن کاراکتر میشود نماد برند شما و هرجا که به چشم آمد ، محصول یا خدمات شما به یاد میاید.
صرفه جویی در زمان : حتی عکسبرداری تجاری در اول کار، چند روزی از شما زمان میگیرد. بنایراین بحث تولید در تبلیغات زنده، در بخش ادیت عکس و ویدئوها ، میکس ، صداگذاری و .. زمان زیادی نیاز دارد. در ساخت تبلیغات به روش انیمیشن، بجای تلاش به هدایت بازیگر، میتوان انتخاب کرد که کدام کاراکتر انیمیشنی با چه اساساتی چگونه صحبت کن.
امکان ساخت رویایی بزرگ : با ورود انیمیشن به تجارتتان ، دیگر شما هیچ محدودیتی ندارید. اگر در ذهنتان میخواهید که شخصیت انیمیشنی شما ، پس از نوشیدن چای رشد کند، با استفاده از انیمیشن به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید. هر ایده ای که در فکر خود دارید، انیمیشن میتواند برایتان به ارمغان بیاورد.
ایجاد شخصیت : همانطور که در متنهای بالاتر به آن اشاره شد کاراکتری که برای ویدئو انیمیشنی شما خلق میشود، چهره برندتان خواهد شد. این شخصیت منحصر بفرد است و برای مردم با برند شما شناخته میشود. با انیمیشن دیگر لازم نیست نگران در دسترس نبودن بازیگر یا بازیگران برای تبلیغات تلویزیونی بعدی خود باشید ، شخصیت انیمیشنی شما تا ابد در دسترس تان خواهد بود.
جهان در دستان شماست : تاکنون نتوانسته اید راه و روش مناسب تولید تبلیغات خود را بیابید؟ در ساخت انیمشن تبلیغاتی، مشکلی نخواهد بود. شما میتوانید فضای مورد علاقه خود را بسازید و آنرا با تازه های دنیای واقعی تنظیم کنید.
محدودیت زمانی ندارید : بسیاری از شرکتها برای رسیدن به اهداف اقتصادی- تجاری خود از روند “شهرت” استفاده میکنند. شاید در ابتدای راه همه چیز به خوبی پیش رود اما مشکل زمانی رخ میدهد که شعله های این شهرت فروکش کند که در نهایت باعث از بین رفتن ارتباط تجاری آن شرکت میشود. برای شروع یک کسب و کار ، برای آن محدودیت سنی و زمانی در نظر نگیرید. اگرشخصیت کودک اصلی ویدئو تبلیغاتی خود را که با گذر زمان رشد میکند، در نظر بگیرید متوجه میشوید که برای ساخت تبلیغات جدیدتر دیگر نمیتوانید روی آن حساب کنید و باید دوباره از نو شروع کنید. در انیمیشن این محدودیت ها وجود ندارد و هر زمان که بخواهید میتوانید کاراکتری را جوان تر یا مسن تر کنید.
امروزه در کشورهای پیشرفته استفاده از انیمیشن تبلیغاتی بعنوان یک راه موثر در بازاریابی دیجیتالی معرفی میشود . چرا که توانسته علاوه بر معرفی خدمات و محصولاتِ آگهی دهنده گان ، ارتباط خوبی را در نحوه انتقال آن با مخاطبین خود برقرار کند که در نتیجه ایجاد تاثیر مثبت در دید بینندگان بوده. انیمیشن این قدرت را درون خود دارد که محتوا بتواند از واقعیت پیشی بگیرد. این ها مختصری از ویژگی ها و مزایای انیمیشن در ساخت تبلیغات تجاری است.